آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس آموزش LabVIEW کارت DAQ دیتالاگر Data Logger
سی و نه پله + جان بوکان – هزار رمان
ارنستو ساباتو
مهر ۲, ۱۳۹۸
نامه‌ای بس طولانی + ماریاما با
مهر ۱۹, ۱۳۹۸

سی و نه پله (The Thirty-Nine Steps) یک رمان ماجراجویانه  و معمایی و جاسوسی نوشته جان بوکان نویسنده اهل اسکاتلند است. کتاب در اصل به عنوان پاورقی در مجله بلک‌وود (Blackwood’s Magazine) در ماه‌های اوت و سپتامبر ۱۹۱۵ به چاپ شد. اکتبر همان سال انتشارات ویلیام بلک‌وود و پسران (William Blackwood & Sons) در ادینبرو تصمیم گرفتند که این پاورقی‌ها را به شکل رمان گردآوری کنند. این کتاب توسط جواد میرکریمی به فارسی ترجمه شد و این ترجمه توسط انتشارات سازمان کتاب های جیبی در سال ۱۳۴۶ منتشر گشت.

خلاصه داستان کتاب سی و نه پله :

قهرمان داستان یک افسر سازمان اطلاعات انگلستان به‌ نام ریچارد هنی است. زمانی که اروپا در معرض جنگ است و همه جا پر از جاسوس‌های سازمان‌های مختلف است. ریچارد هنی تازه از رودزیا در جنوب آفریقا به لندن آمده است تا زندگی جدیدی را شروع کند؛ ولی سازمان جاسوسی بریتانیا به کمک او نیاز پیدا می‌کند تا نقشه‌های یک افسر آلمانی را خنثی کند. نام کتاب برگرفته از جمله اسرارآمیزی است که افسر آلمانی آن را اولین‌ بار می‌گوید و قرار است کلید حل معما به دست ریچارد هنی باشد…

۳۹ پله یکی از اولین رمان‌هایی است که در آن قهرمان مرد دائم در حال فرار است که بعدها به‌عنوان یکی از دستمایه‌های اصلی سینمای هالیوود مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رمان منبع اقتباس فیلم‌های زیادی بوده است که معروف‌ترین آنها ۳۹ پله ساخته آلفرد هیچکاک است که سال ۱۹۳۵ ساخته شد.

قسمت هایی از کتاب ۳۹ پله
ساعت سه بعدازظهر آن روز ماه مه، کاملا دل زده از زندگی، از شهر برگشته بودم. چند ماه را در حومه ی آبا و اجدادی ام گذرانده، و حسابی سیر شده بودم. اگر یک سال قبلش کسی به من می گفت روزی دچار چنین حسی خواهم شد، به او می خندیدم. اما حقیقت داشت. هوا خلقم را تنگ کرده بود و حرف های روزمره ی انگلیسی ها حالم را به هم می زد، نتوانسته بودم به حد کافی ورزش کنم، و جذابیت های لندن به بی مزگی آب خوردنی بود که جلوی آفتاب گذاشته باشند. مرتب به خودم می گفتم: «ریچارد هنی! تو بد هچلی افتاده ای رفیق، و بهتر است از آن بیرون بیایی.»

من چیزهای غیرمعمولی را باور می کنم. تنها چیزی که نباید به آن اعتماد کرد، چیزهای عادی و نرمال است.

آدم احمق سعی می کند تا متفاوت به نظر برسد؛ اما آدم باهوش، مانند بقیه به نظر می رسد ولی متفاوت است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *